«
 1. Anasayfa
 2. BURÇLAR
 3. Akrep Burcu Özellikleri Neler? Akrep Burcu Erkeği ve Akrep Burcu Kadını (2023)

Akrep Burcu Özellikleri Neler? Akrep Burcu Erkeği ve Akrep Burcu Kadını (2023)

Akrep Burcu Özellikleri Neler? Akrep Burcu Erkeği ve Akrep Burcu Kadını (2023)
5/5 - (1 vote)

Akrep Burcu Özellikleri Neler? Akrep Burcu Erkeği ve Akrep Burcu Kadını, Bu yazımızda bu konulara açıklık getirmeye çalışacağız.

Akrep burcu özellikleri, Astroloji dünyasında bilinen en hırslı ve soğukkanlı burçlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Akrep burcunun içinde sakladıkları derin gizem karşısındaki kişinin dikkatini çekmekte, böylece onları etkileri altına alabilmektedir. Özellikle aşk, cinsel ilişki, sadakat, kariyer ve dostluk açısından diğer birçok burç grubuyla yolları ayrılan akrepler, kişilik özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. 23 Ekim ve 22 Kasım tarihleri arasında bulunan, su elementi grubunda yer alan Akrep burcu özellikleri, “Akrep burcu erkeği” ve “Akrep burcu kadını” olarak iki farklı grupta incelenmektedir.

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep erkeği ile Akrep kadını aralarında çok büyük farklar olmasa da erkeği kadından, kadını ise erkekten ayıran önemli belirgin detaylarla açıklanmaktadır. Akrep burcu hakkında internet ortamında sık sık “Akrep burcu özellikleri neler?“, “Akrep burcu erkeği özellikleri neler?“, “Akrep burcu kadını özellikleri neler?“, benzeri araştırmalar yapılmakta, burçlar arasındaki asi duruşuyla dikkatleri üzerine çekip kendinden söz ettirmektedir. Peki, akrep burcu özellikleri neler? Akrep burcu erkeğinin ve kadınının özellikleri nasıl?

AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ NELER? (2023)

Akrep burcu özellikleri arasında en belirgin olanlar genellikle mücadeleci olmalarıdır. Başladıkları bir işe veya planlarına karşı gösterdikleri sadakat takdir toplamaktadır. Zira akrep burçları, aklına koyduğu herhangi bir planı hiçbir şekilde aksatmadan mücadele etmekte ve başarısız olsa da, yenilse de tekrar ayağa kalkıp denemesiyle bilinmektedir.

Akrep Burcu 5

Akrep burçlarının sevgisini kazanmak, sevilen kişinin karşısında normal bildiğinden çok daha farklı bir kişiliği görmesine davetiye çıkartabilir. Çünkü Akrep burçlarının yüzlerinde her ne kadar soğuk ve ürkütücü bir ifade yer alsa da, sevdikleri kişilere karşı sevgileri mimiklerinden dahi okunabilmektedir. Sadece gözlerine bakarak bile size olan nefretini ya da size olan sevgisini ayırt edebileceğiniz Akrep burçlarının aynı zamanda eğer o istemezse asla onun içini göremeyeceğinizi de bilmek gerekir. Bu açıdan, duygularını yansıtmak konusunda iplerin biraz onun elinde olduğunu anlamak gerekir.

Ciddiyetleri, soğukkanlılıkları dışında sevdikleri kişiler için adeta bir çocuk ruha sahiptirler. Yani dışarıda ne kadar farklı görünürse görünsün bir akrep burcu özelliklerine bakıldığı zaman içinde küçük bir çocuğun yattığını, sevdiği ve güvendiği kişilerin yanında adeta çocuklaştığını görmek mümkündür. Bu durum, Akrep burcunun sevdiği kişilere karşı olan saf duygularını ve samimiyetini, sıcakkanlılığını gözler önüne sermektedir.

Akrep Burcu 7

Aynı zamanda Akrep burcu özelliklerinden en belirgin olanı, nefret ve intikam duygusudur. Bir akrep ile ters düşmek, onu sinirlendirmek veya ona yapılmaması gereken bir hareketi yapmak; beraberinde çok büyük bir savaşı ve intikamı da getirebilir. Zira akrep burçları, tıpkı akreplerde olduğu gibi kendilerinin kuyruğuna basacak herkesi iğnesiyle sokup zehirlemek isterler. Akrep, Astrolojide gerek iş konusunda, gerek aşk konusunda ve gerek arkadaşlık konusunda son derece kuşkucu, hisleri kuvvetli burçlar arasındadır.

AKREP BURCU ERKEĞİ ÖZELLİKLERİ NELER? (2023)

Akrep burcu özelliklerine Erkek bireyler için bakıldığında, adeta şeytan tüyünü andıracak kadar gizemli bir kişilik görmek mümkün olabilmektedir. İçlerinde barındırdıkları gizemin yanı sıra kendilerine çekme kuvveti ve etkileyici karakteristik özellikleriyle ön plana çıkarlar. Akrep burcu erkeği özelliklerinden en çok bilinen ve en çok karşılaşılanlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Son derece kuşkucu ve şüphecidirler.
 • Şüpheleri genelde gerçektir! Hisleri kuvvetlidir.
 • Sezgileriyle birlikte anlayışları yüksektir.
 • Durumları kavrama becerileri yüksektir.
 • Yalana, aldatılmaya, ihanete tahamülleri yoktur.
 • Nefret, kin ve hırs onların göbek adıdır.
 • Sevgi ve aşk konusunda temiz duygular beslerler.
 • Sevdikleri kişiye gösterdikleri sadakat çok büyüktür.
Akrep Burcu 8

AKREP BURCU KADINI ÖZELLİKLERİ NELER? (2023)

Akrep burcu kadını özellikleri de tıpkı Akrep burcu erkeklerinde olduğu gibi sezgi, gizem açısından yüksek derecede benzer olmaktadır. Akrep burcu kadınlarının da içinde sakladıkları ve karşısındaki kişileri merakla boğdukları bir gizem söz konusudur. Yalanlar, aldatılmalar, kendilerine yapılacak ihanetler; Akrep burcu kadınının adeta bir canavara dönüşmesine ve karşısındaki kişilerden çok büyük intikamlar almasına davetiye çıkarabilmektedir. Akrep burcu kadını özelliklerinden en belirgin olanlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Kesinlikle yalanı, aldatılmayı, ihaneti hissederler.
 • İntikam duyguları çok keskin kişilerdir.
 • Sorgulamaktan ve öğrenmekten asla vazgeçmezler.
 • Bazen belli edemeseler de sevgileri çok yoğundur.
 • Sevdikleri kişileri ne pahasına olursa olsun korurlar.
 • Aileleri, arkadaşlıkları, sevdikleri daima ön plandadır.
 • İş, kariyer ve gelecek planları konusunda son derece hırslıdır.
 • Ellerindeki işleri yönetmek ve mücadele etmek onlar için çok önemlidir.
Bir Cevap Yaz

iyibilgiler Hakkında

iyibilgiler

İyibilgiler.com kurucusu ve yöneticisidir, aktif olarak 8 yıldır içerik üreticisidir. İşten arta kalan zamanları blog yazarlığı yaparak değerlendirmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *