«
 1. Anasayfa
 2. BURÇLAR
 3. Akrep Burcuyla Uyumlu Burçlar Hangileri? Akrep Burç Aşk, Arkadaşlık, Cinsel İlişki Uyumu (2023)

Akrep Burcuyla Uyumlu Burçlar Hangileri? Akrep Burç Aşk, Arkadaşlık, Cinsel İlişki Uyumu (2023)

Adsız tasarım (50)
Rate this post

Akrep burcuyla uyumlu burçlar hangileri? Akrep burçları erkeği ve kadını özellikleri neler? Akrep burçları arkadaşlık, cinsel ilişki ve aşk uyumu nasıl? Burçların karakter, iş hayatı, ilişkiler ve gelecek üzerindeki etkilerine inananların merak ettiği bu sorular, pek çok kişinin gündeminde yer edinmektedir. Zodyak’ın sekizinci burcu olan Akrep, su elementi burçlarından biridir. Peki, bu burcun tüm yönleri, ince detayları neler? Akrep burçlarıyla uyumlu burçlar hangileri?

Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

Duygularını yoğun ve güçlü olarak yaşayan Akrep burçları, son derece hırslı oluşuyla bilinmektedir. Bu burçta doğan kişiler genellikle materyalist olmaktadır ve mistik konulara daha fazla ilgi duymaktadır. Tehlikeyi seven Akrepler, meydan okumaktan ve aşırıya kaçmaktan da haz duymaktadır. Metânetli, kurnaz, sâdık ve zekî olmaları, Akreplerin en belirgin kişilik özelliklerindendir.

Adsiz tasarim 52

Öte yandan onlar; inançlarına bağlı insanlardır, başkalarının onayını beklemek hiç onlara göre değildir. Eğer bir şeyi kendi iç dünyalarında kabul ediyorlarsa; diğerleri ‘tamam’ demiş veya dememiş, umurlarında olmaz. Bunun yanı sıra Akrep burcu özellikleri arasında ön plana çıkan bir diğer husus, yoğun bir karizmaya ve çekiciliğe sahip olmalarıdır.

Akrep burcu

Albenisi yüksek, özgüvenli, kendinden emin duruşa sahip Akrepler bu yönleriyle dikkatleri hep üzerinde toplamayı başarmaktadır. Bunların hâricinde Akrep burçları için genel olarak bilinen önemli özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 1. Bağımsız ve esrârengiz karakterlerdir.
 2. Özel hayatlarının gizliliğine büyük önem verir ve kendilerini sakınırlar. Bu nedenle başkaları onları ‘ulaşılmaz’, ‘ne yapacağı belli olmayan’, ‘ne düşündüğü tahmin edilemeyen’ kişiler olarak görmektedir. Âdetâ kapalı kutu gibi olan Akrepler ser verip sır vermemek konusunda ustadır.
 3. Neden-sonuç ilişkisi kurmakta başarılı olan Akrep burçlarındaki insanlar, çevresindeki hâdiselerden hızlı bir şekilde neticeye varmayı ve kendisi için önlem almayı iyi bilir.
 4. Bazı durumlarda ise Akreplerin küskün, içine kapanık kişiler olduğu gözlemlenmektedir.
 5. İstikrarlı bir karaktere sahip olan Akrep, yüksek enerji düzeyini her daim korumaktadır.
 6. Kindar olmak, kabalık, acımasızlık gibi negatif hasletler de Akrep burcu özellikleri içinde yer almaktadır. Öyle ki; bir Akrebin canı yandığında, bunun bedelini intikam alarak ödetme ihtimâli oldukça fazladır.
 7. Parayı nüfuz ve güç sembolü olarak kabul eden Akrepler, maddiyata büyük önem vermektedir.
 8. Bunlara ilâveten Akrep burçları; kıskanç, iletişime açık, derin, iradeli, cesur, tutkulu kişilerdir.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir? (2023)

Şehvetli, duygusal ve ihtiyatlı olmak, en belirgin Akrep burcu erkeği özellikleri arasındadır. Biraz olumsuz bir itibara sahip olsalar da Akrep burç erkekleri genelde hep temkinli görünür. Fakat onun güvenini kazandıktan sonra iç dünyasını keşfedebilirsiniz.

Adsiz tasarim 50

Akrep burcunun ne denli tutkulu, ne kadar farklı ve romantik ve üretken olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda cinsel hayatına düşkün olan Akrep erkekleri, her zaman yoğun tutku arayışındadır. Derin duygularda kaybolmak isteyen bu kişiler, -deyim yerindeyse- tadımlık hisleri istemez.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir? (2023)

Kendinden başka kimseye tam olarak güvenmemek, Akrep burcu kadını özellikleri içerisinde ön plana çıkan hususiyetlerden biridir. Ayrıca; dayanıklı olmak ve her türlü duruma kolayca uyum sağlayabilmek, onların en belirgin nitelikleri arasında bulunmaktadır. Bununla beraber Akrep burç kadını; aklından ziyade, genellikle duyguları tarafından yönlendirilmeye eğilimlidir.

Akrep Burcuyla Uyumlu Burçlar Hangileri? Akrep Aşk, Cinsellik, Arkadaşlık Uyumu

Yengeç ve Balık, Akrep burcuyla uyumlu burçlar arasında kendinden söz ettirmektedir. Su elementini taşıyan burçlarla Akrep arasında doğal bir çekim mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Her üçü de samimiyete ve güvene son derece ehemmiyet vermektedir. O nedenle çok iyi anlaştıkları; gerek arkadaşlık ve dostluk ilişkisi açısından, gerekse partner olarak birbirlerine çok yakıştıkları rahatlıkla ifade edilebilir.

Adsiz tasarim 49

Boğa ise Akrebin zıttıdır. Ancak zıtların uyumu dediğimiz olay burada devreye girmekte ve Boğalar ile Akreplerin genellikle iyi geçindiği gözlemlenmektedir. Akreplerin cinsel duygularını çok yoğun yaşamalarına rağmen, kimseye kolay kolay teslim olmadıkları da unutulmamalıdır. Karşısındakini kolayca etkileyen Akrep burçları, ilişkiyi hem teninde hem kalbinde yaşar. Onların aşka inancı, en az ihtirasları kadar güçlüdür. Birine âşık olmaları hiç kolay değildir fakat ateş bacayı sarınca o kişiden vazgeçmeleri de kolay olmaz.

Akrep burcuyla uyumlu burçlar konusunu bu şekilde özetlemek mümkündür. Ayrıca Akrep burçlarının özelliklerini ve Akrep burçları kadını, akrep burçları erkeği için kişilik özelliklerini de şu yazıda okuyabilirsiniz; Akrep Burcu Özellikleri Neler? Akrep Burcu Erkeği ve Akrep Burcu Kadını (2023)

Bir Cevap Yaz

iyibilgiler Hakkında

iyibilgiler

İyibilgiler.com kurucusu ve yöneticisidir, aktif olarak 8 yıldır içerik üreticisidir. İşten arta kalan zamanları blog yazarlığı yaparak değerlendirmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *