Baymak Hangi Ülkenin Malı

Baymak Hangi Ülkenin Malı, Baymak Hangi Ülkenin Markası, Baymak Ne Malı, Baymak Nerenin Malı, Baymak Kimin Malı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık. BAYMAK NE MALI BAYMAK Türk markasıdır. Hollandalı BDR Thermea Group tarafından tamamı satın alınmıştır. Grubun bünyesinde Baymak’ın yanı sıra Baxi, De Dietrich, Remeha, Brötje ve Chappée gibi güçlü markalar bulunmaktadır. BAYMAK ŞİRKET BİLGİLERİ Baymak; 1967 yılında Bayraktaroğlu ailesi tarafından Türkiye’de kurulmuştur. 1998 yılında büyük hissedar Koray Bayraktaroğlu tarafından, %85’i Alman Wolf Group’a satıldı. Baymak daha sonra İngiliz Baxi Group ile %50’lik ortaklık anlaşması imzalayarak Alman Wolf Group’tan Baymak hisselerini satın aldı. 2009 yılında Baxi Group, Hollandalı BDR Thermea Group tarafından satın alınmış ve Baymak’ın %50 hissedarı konumuna gelmiştir. Daha sonra 2013 yılında Baymak’ın elinde geriye kalan %50 hisseside Hollandalı BDR Thermea Group tarafından satın alınmış ve Hollandalı firma Baymak’ın tamamen sahibi olmuştur. 2013 yılı itibarıyla iklimlendirme sektöründe Avrupa’nın ilk üç şirketi arasında yer alan BDR Thermea Group bünyesine […]

Baymak Hangi Ülkenin Malı

Baymak Hangi Ülkenin Malı, Baymak Hangi Ülkenin Markası, Baymak Ne Malı, Baymak Nerenin Malı, Baymak Kimin Malı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık.

BAYMAK NE MALI

BAYMAK Türk markasıdır. Hollandalı BDR Thermea Group tarafından tamamı satın alınmıştır. Grubun bünyesinde Baymak’ın yanı sıra Baxi, De Dietrich, Remeha, Brötje ve Chappée gibi güçlü markalar bulunmaktadır.

BAYMAK ŞİRKET BİLGİLERİ

Baymak; 1967 yılında Bayraktaroğlu ailesi tarafından Türkiye’de kurulmuştur. 1998 yılında büyük hissedar Koray Bayraktaroğlu tarafından, %85’i Alman Wolf Group’a satıldı. Baymak daha sonra İngiliz Baxi Group ile %50’lik ortaklık anlaşması imzalayarak Alman Wolf Group’tan Baymak hisselerini satın aldı. 2009 yılında Baxi Group, Hollandalı BDR Thermea Group tarafından satın alınmış ve Baymak’ın %50 hissedarı konumuna gelmiştir. Daha sonra 2013 yılında Baymak’ın elinde geriye kalan %50 hisseside Hollandalı BDR Thermea Group tarafından satın alınmış ve Hollandalı firma Baymak’ın tamamen sahibi olmuştur.

2013 yılı itibarıyla iklimlendirme sektöründe Avrupa’nın ilk üç şirketi arasında yer alan BDR Thermea Group bünyesine katılan Baymak, İstanbul’daki toplam 60.000 Metrekare alan üzerine kurulu iki üretim tesisinde çevre dostu iklimlendirme cihazları üretiyor. Yaygın hizmet ağıyla Türkiye’nin her noktasında faaliyetlerini sürdüren Baymak, 600’ün üzerinde bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 300’ün üzerinde yetkili servis noktası ile çalışırken 65 farklı ülkeye ihracat yapıyor.

Baymak, Ar-Ge ekibinin BDR Thermea Group iş birliğiyle geliştirdiği yüksek Avrupa teknolojisine sahip ürünleri ile yenilenebilir enerji alanında; ısı pompaları, güneş kolektörleri, biomass kazanlar, fotovoltaik sistemlerle sektördeki öncü rolünü alırken, su ısıtıcıları ve su teknolojileri alanında da termosifon, termoboyler, ani su ısıtıcısı, gazlı şofben, boylerler, sirkülasyon pompaları, havuz pompaları, dalgıç pompalar, atık su pompaları, çok kademeli kendinden emişli santrifuj pompalar ve hidroforları tüketicilerinin beğenisine sunuyor.

BAYMAK ÜRÜNLERİ

Baymak Kombi haricinde Isıtma ürün yelpazesinde yoğuşmalı kombiler, duvar tipi ve yer tipi yoğuşmalı kazan, merkezi sistem kazan ve kat kaloriferi, brülör, panel radyatör, alüminyum radyatör, havlu radyatör, oda termostatı, vana ve genleşme tanklarını ürün gamında bulunduruyor. Soğutma alanında ise duvar ve salon tipi split klimalar, multi split klimalar ile sektörün en geniş ürün portföyüne sahip şirketleri arasında yer alıyor.

baymak fabrika
BAYMAK Üretim Tesisine Ait Bir Görsel

İyibilgiler.com kurucusu ve yöneticisidir, aktif olarak 8 yıldır içerik üreticisidir. İşten arta kalan zamanları blog yazarlığı yaparak değerlendirmektedir.

  • Toplam 109 Yazı
  • Toplam 1 Yorum
Benzer Yazılar

Warmhaus Hangi Ülkenin Malı

NE MALI? 2 gün önce

Warmhaus Hangi Ülkenin Malı, Warmhaus Hangi Ülkenin Markası, Warmhaus Ne Malı, Warmhaus Nerenin Malı, Warmhaus Kimin Malı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık.

ECA Hangi Ülkenin Malı

NE MALI? 4 gün önce

ECA Hangi Ülkenin Malı, ECA Hangi Ülkenin Markası, ECA Ne Malı, ECA Nerenin Malı, ECA Kimin Malı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık.

Buderus Hangi Ülkenin Malı

NE MALI? 2 hafta önce

İçindekiler BUDERUS NE MALI BUDERUS ŞİRKET BİLGİLERİ BUDERUS ÜRÜNLERİ Buderus Hangi Ülkenin Malı, Buderus Hangi Ülkenin Markası, Buderus Ne Malı, Buderus Nerenin Malı, Buderus Kimin Malı gibi sorularınıza cevap vermeye çalıştık. BUDERUS NE MALI Buderus Alman Markasıdır. 2003 yılında bir diğer Alman marka olan Bosch tarafından tamamı satın alınmıştır. BUDERUS ŞİRKET BİLGİLERİ Buderus, 1731 yılında Johann Wilhelm Buderus tarafından Almanya Hessen‘de kuruldu. Buderus, yüzyıllar boyunca aile üyelerinin soyundan gelenler tarafından genişletilerek Avrupa’nın en uzun soluklu büyük şirketlerinden biri oldu. Ayrıca Almanya ve Avrupa’nın en büyük demir eritme, demir işleme ve döküm şirketlerinden biridir. Buderus AG, üç bağlı kuruluşu Buderus Heiztechnik GmbH , Buderus Guss GmbH ve Edelstahlwerke Buderus AG ile birlikte Robert Bosch GmbH tarafından tamamı satın alındı. Buderus, 1825 yılında, döküm alanındaki tecrübesiyle, soba üretimine başlamış ve hem ısıtma sektörüne adım atmış hem de sektörün gelişmesine yön vermiştir. 1878 yılında modern kömür sobalarının üretimine başlayan Buderus, Almanya ve çevre […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Gezinme deneyiminizle ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanırız. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, bunları kabul etmiş olursunuz.