«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Dilan Polat Olayı Nedir? Dilan Polat ve Engin Polat Kimdir? Engin Polat Ne İş Yapıyor? (2023)

Dilan Polat Olayı Nedir? Dilan Polat ve Engin Polat Kimdir? Engin Polat Ne İş Yapıyor? (2023)

dilan polat
Rate this post

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada isimleri ön plana çıkan Dilan Polat ve Engin Polat, için yurt dışı yasağı getirildi. Mal varlıklarına el konulan Dilan Polat ve Engin Polat için ortaya çıkan olay birçok kişi tarafından merak ediliyor. Son dakika gelişmesi olarak ön plana çıkan Dilan ve Engin olayı birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Kaç yaşında olduğu, mesleği merak konusu olmaya başladı.

dilan polat

Geçtiğimiz haftalarda Polat ailesi tarafından yapılan bir paylaşım ile dikkatler bu kişinin üzerine yoğunlaştı. Dilan Polat ve Engin Polat’ın yanı sıra birçok şüpheli kişilerin de mal varlıklarına el konuldu. Bilindiği gibi bu çift ile ilgili olarak bir süredir çeşitli iddialar bulunuyor. Peki, Dilan Polat olayı nedir? İşte birçok kişi tarafından merak edilen olayın detayları…

Dilan Polat ve Engin Polat Kimdir?

21 Temmuz 1990 yılında İstanbul’da doğan Polat, Engin Polat ile evli ve iki çocuk annesidir. Doğum fotoğrafları ile iş hayatına başlayan ünlü fotoğrafçı 2017 yılında Dilan Polat güzellik merkezlerini kullanmıştır. İş hayatında olduğu gibi sosyal medyada etkili olan fenomen Dilan, paylaşımlarda bulunduğu instagram hesabında 7 milyonu geçtin takipçisi mevcut. Yoğun ilgi gören instagram hesabına geçtiğimiz günlerde kapatarak takipçilerini üzmüş oldu. 

Adsiz tasarim 2023 10 25T183249.298

Engin Polat 1988 yılının 3 Haziran’ında dünyaya gözlerini açmıştır. Dilan Polat ile evli olan Engin Polat Dilan Polat ile evli olup bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır. Engin Polat’ın özel hayatına ait detaylı bilgililer bulunmamasına rağmen medikal işlerde faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Bu şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığı bilinmektedir. 

Dilan Polat Olayı Nedir?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Engin Polat ve Dilan Polat ile birlikte diğer şüpheliler hakkında ihbarda bulunuldu. Yapılan ihbar üzerine soruşturma başlatıldı. Yapılan açıklamada, şüpheliler hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından dolayı işlem yapıldığı ifade edildi. Gerçekleştirilen soruşturma ile şüpheliler hakkında işlem yapılarak yurt dışı çıkma yasağı getirildi. Bunun yanı sıra şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konularak haklarında kısıtlılık kararı verildi. 

Adsiz tasarim 2023 10 25T183300.577

Son günlerde iş yerlerini yapılan silahlı saldılar ile Dilan Polat olayı gündeme geldi. Haklarında vergi kaçırma iddiaları da bulunan çiftlerin tüm mal varlıklarına el konuldu. Bununla beraber birinci ve ikinci derecedeki akrabalarının da mal varlıklarına el konuldu. Haklarında yurt dışı çıkış yasağı bulunan çiftler hakkında raporda düzenlendi. Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan raporda şirketler arasında şaibeli ilişkilerin bulunduğu, naylon fatura kesilerek vergi matrahının azaltıldığı belirlendi. 

Basında iş yerlerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen, vergi kaçırma iddialarını da bulunduğu olayda Dilan Polat ve eşi Engin Polat için mal varlıkları donduruldu. İşyerlerin yapılan saldırılar ile gündemde yerini alan Dilan Polat olayında şüpheli gözüken birini ve ikinci derecedeki akrabalarını da mal varlıklarına el konulmuş oldu. Yurt dışına çıkma yasağı bulunan çiftler için bu aşamadan sonra neler yaşanacağı merak konusudur.

Engin Polat Ne İş Yapıyor

Engin Polat, iş hayatına 2013 yılında inşaat sektöründen faaliyet göstererek başladı.  Bu sektörde başarılı bir şeklide ilerleyen Polat, ardından medikal estetik sektörüne de gel atarak Dipomed Medikal şirketinde kurucu üye ve yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı. Eşi Dilan Polat sosyal medya hesapları ve pazaryerleri üzerinden satışlar yapmaktadır. 

Adsiz tasarim 2023 10 25T183315.253

Ticari faaliyetlerde adından başarı ile söz ettiren iş insanı, birçok sektörde de yer edinmiştir. Bu sektörler arasında güzellik merkezi, medikal ürün üretimi ve satışı gibi ticari faaliyetlerde bulundu. Yapmış olduğu ticari faaliyetlerin yerli yerinde olması ve zamanında gerçekleşmesi ile önemli adımlar attı. Çiftin kozmetik firmaları Türkiye’de 72 şubeye, dünya çapında ise 8 ülkede faaliyet göstermektedir. Engin Polat’ın serveti hakkında net bir bilgiye ulaşılamamıştır. 

Önceki hafta Engin Polat ve eşi Dilan Polat sosyal medya hesaplarında uçak ile ilgili bir paylaşımda bulundular. 16. Evlilik yıl dönümünü kutlayan çiftler hakkında birçok takipçi uçak satın alındığını düşündü. Konu hakkında Engin Polat tarafından açıklama getirildi. 

Bir Cevap Yaz

iyibilgiler Hakkında

iyibilgiler

İyibilgiler.com kurucusu ve yöneticisidir, aktif olarak 8 yıldır içerik üreticisidir. İşten arta kalan zamanları blog yazarlığı yaparak değerlendirmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *